Használati útmutató
A betegség súlyosan károsítja az Ön egészségét!
Hordozható, szénsavfürdőt előállító készülék
HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ
A szénsavfürdő több mint ezer éve:
Üdít, Frissít, Segíti a Gyógyulást!
A szív és a szervezet érhálózatának a minősége,
AZ ÉLET MINŐSÉGE!
Mi segítünk, hogy az "élet-útja" járhatóbb legyen!
De ez kevés, ezért Önnek is tenni kell!
Fürödjön egészségéért!
MAGYAR SZABADALOM!
Szabadalmi lajstromszám: 220 349
Tisztelt Vásárló!
Meggyőződésünk, hogy Ön jó döntést hozott - figyelembe véve orvosa tanácsát is - amikor a SZÉNSAVFÜRDŐ KÉSZÜLÉK megvásárlása mellett döntött.
Biztosak vagyunk abban, hogy nem fog csalódni, hiszen a SZÉNSAVFÜRDŐ KÉSZÜLÉKKEL együtt egy olyan kezelési módot is hazavitt, amelyet már a rómaiak is használtak és az óta is használják szerte az országban az erre felkészült szakintézményekben.
Milyen hatással bír a szénsavas fürdő?
- a bőrön át felszívódó gáz hatására a bőr erei kitágulnak, a bőr hőmérséklete emelkedik, a verejtékmirigyek kiválasztása fokozódik, a vénás visszafolyás megnő,
- a szíverek kitágulnak, a pulzusszám és a vérnyomás csökken,
- a veseartéria kitágul, a vizelet-kiválasztás megnő,
- mélyül a légzés, fokozódik a kerengés teljesítménye,
- javul a vérellátás a végtagok felé,
- az agy vérkeringése fokozódik.
A BIO-BAD SZÉNSAVFÜRDŐ KÉSZÜLÉKKEL készült szénsavas fürdőről a klinikai gyógyászati bevizsgálást végző hévízi Szent András Állami Reumatológiai és Rehabilitációs Kórház osztályvezető főorvosa, a bevizsgálás vezetője, Dr. Gyarmati József szakvéleményében a következőket írja:
- „a hagyományos (központi elosztású) és a patronos szénsavas kádfürdő között észlelhető különbséget nem tapasztaltunk,
- a készülék kezelése könnyen elsajátítható."
Természetesen a szénsavasfürdőnek is vannak javallatai és ellenjavallatai is.
Ez az oka annak, hogy a szénsavas fürdő használata orvosa tiltakozása esetén nem ajánlott.
Abban az esetben, ha orvosa a szénsavas fürdőkezelést kizáró okot nem tárt fel, akkor felfrissülése és egészsége megőrzése, betegsége esetén gyógyulása érdekében a készüléket illetve a szénsavfürdőt használhatja, azonban heti 2-3 fürdésnél – kivéve a negyedévenkénti kúraszerű használatot - többet nem ajánlunk.
Ha a fürdés alatt vagy utána nem érezné jól magát, úgy forduljon kezelő orvosához!
Kérjük, hogy a használati útmutatót, még a használatba vételt megelőzően alaposan tanulmányozza át segítőjével együtt és csak az abban foglaltaknak, illetve kezelő orvosa utasításainak megfelelően használja a készüléket, illetve a szénsavas fürdőt.
Fontos:
- a készülék csak ülő helyzetben, a kádtakaróval együtt használható!
- a kezelt személy feje mindenkor a kád pereme felett kell legyen!
- a kezelés folyamán felügyelő személy jelenléte szükséges!
- a használat során a megfelelő szellőzésről gondoskodni kell!
Javasoljuk, hogy:
- a kádtakarót a használatba vétel elölt állítsa össze. A takaró nagyobbik darabja végén talál egy olyan részt, amelynek a végén nincs merevítő hely. Ezen részből egy akkora darabot kell kivágni, amekkora szükséges a kezelendő személy méretének.
A kádtakarót a használat után szétszerelés nélkül, megszárítva, felcsavarva tárolja.
A készüléket illetve a fürdőt a következőképpen használja:
1. Csavarja le a fürdőkád kézi tusolójáról a zuhanyrózsát (ha nehezen menne, akkor egy száraz törülközővel fogja meg a kézi-zuhany hollandi csavarját és a zuhanyrózsa fejét fogva, azt folyamatosan, de nem túl erősen balra forgatva könnyebben letekerhető lesz).
2. A szabaddá vált hollandi csavart kézzel, szorulásig - gondoljon arra, hogy azt le is kell majd csavarnia - tekerje a készülék erre a célra kialakított, szabadon álló csavarhelyére (a készüléken más, szabadon álló kapcsolati pont nincs).
3. Az így előkészített készüléket helyezze a fürdőkád aljára, amelynek vízlefolyóját bedugta.
4. Engedjen a készüléken keresztül meleg, kb. 34 fokos - mivel a vízbe bekerülő széndioxid kb. 1-2 fokkal csökkenti annak hőfokát - vizet a fürdőkádba addig, ameddig a víz a készülék patronvezetőjének alján található széndioxid-palack csatlakozót (lefagyás ellen) el nem lepi.
5, Ekkor a víz elzárása nélkül – közepes erősségű folyatás mellett - kezdje meg a széndioxid beengedését a vízbe.
Fontos, kérjük, legyen figyelmes:
a széndioxid gázt gyengéden kell a vízbe engedni úgy, hogy a készülék orránál mindig csak kisebb buborékok jelennek meg a víz felszínén.
Ezt a széndioxid palackon lévő nyomáscsökkentővel lehet szabályozni.
6. kb. 3-4 perc alatt a vízbe annyi széndioxid kerül, amennyi szükséges, és ez után a palackot, majd a nyomáscsökkentőt és végül a vizet zárja el.
Ez a sorrend nem cserélehtőfel.
7. Ez után ellenőrizze, hogy az elkészült fürdő hőmérséklete – amennyiben orvosa alacsonyabb hőmérsékletű fürdőt nem írt elő - 30-33 C. fokú, kellemes kézmeleg legyen. Ha nem, akkor engedjen meleg vizet a kádba a készüléken keresztül, ha pedig túl meleg lenne, akkor ugyan így hűtse le hideg vízzel a szükséges hőfokra.
Fontos, hogy a fürdő készítése és a fürdés ideje alatt illetve után a fürdőszoba ajtaja, a megfelelő és folyamatos szellőzés érdekében, nyitva legyen. A kezelés folyamán gyermek és állat a kád közvetlen közelében nem tartózkodhat, mert a kádból esetlegesen kikerülő széndioxid, mivel nehezebb a levegőnél, a föld szintjére süllyed és a kád közvetlen közelében felgyűlhet. Megfelelő szellőztetés mellett a gáz csak rövid ideig maradhat ott, mivel a szellőztetés hatására a levegővel gyorsan felhígul.
8. Ezután a készüléket ki kell vennie a vízből. Amennyiben a kádban a szükségesnél több víz lenne és beleülés után, a víz a kezelendő személynek feljebb érne, mint legfeljebb mell magasság alatt, úgy a kádból a felesleges vizet le kell engedni a lefolyó megnyitása útján úgy, hogy a kád mellett leguggolva, a kád felöli kézzel kell a lefolyó dugóját megnyitni, elkerülve annak lehetőségét, hogy esetleges széndioxid dúsabb levegőt lélegezzen be.
Ezt a vízleengedési műveletet a kádban ülőnek, előre hajolva végezni TILOS!
Fontos, kérjük tartsa be,
a vízben kerüljön minden felesleges mozgást, hogy a vízből a legkevesebb széndioxid távozzon. A vízből kiszabaduló széndioxidot a kádtakaró hivatott a fürdőkádban tartani, ezzel is erősítve a kezelés hatékonyságát.
Miután elhelyezkedett a kádban, a kádat a segítőjének kell letakarnia.
A kádtakaró használata:
- amikor a kezelendő személy elhelyezkedett a kádban, akkor előbb a kisebbik takarót kell a háta mögé felhelyezni, és onnan kezdve kell azt a kád végéig letekerni. Ha a takaró nem érne el a kád végéig, akkor a kezelendő személynek hátrább kell csúsznia.
- ezt követően a segítő az első kádtakarót közvetlen a kezelendő személy előtt a kádra felhelyezi és a kád végéig kitekeri, majd a nagyobb kádtakarón, a kivágás után megmaradt két oldalsó takarót a kezelendő személy mellett áthajtja a kisebbik kádtakaróra és úgy eligazítja, hogy az lefedje a két oldalt még szabad felületet.
9. Az orvos által előírt fürdési idő – előírás nélkül általában 15-25, de maximum 30 perc, - letelte és a kádtakaró eltávolítása után a vízből óvatosan ki kell szállni. A kiszálláskor mindig kapaszkodjon és vegye igénybe a segítő személy támogatását, elkerülve annak lehetőségét, hogy a vízbe csúszhasson.
10. A kádból való kiszállás után megtörülközve legalább fél-egy órát pihenjen, egy kényelmes karosszékben vagy ágyra dőlve. Így a vérnyomáscsökkenés kifejezettebb lesz.
11. Miután a kezelt személy elhagyta a fürdőhelyiséget, a kádból a vizet le kell engedni és alaposan kiszellőztetni.
Amennyiben Ön a fent leírtakat betartja, akkor egy teljesen veszélytelen és hatásos kezelési módot kap a készülék segítségével.